Priebeh splavu

01.

PRIEBEH SPLAVU HRONA OD A PO Z

PRIEBEH SPLAVU HRONA OD A PO Z 1.Rezervácia, výber trasy, lode a dátumu.To platí pre vodákov ktorí vedia splav dopredu. Ako na to: V menu "prenájom člnov" si kliknite na "vytvoriť rezerváciu". V prvom rade si treba vybrať miesto štartu a cieľa t.j. prevzatie a vrátenie člna. Potom vyplníte dátum a čas prevzatia a vrátenia člna. Odporúčame vrátenie na čas 18.00 hod., aby ste neboli v strese, že musíte vrátiť čln skôr. Zadajte "hľadaj volné člny" a vyberte si čln a počet kusov o ktorý máte záujem. A potom vypíšete fakturačné údaje a odošlete rezerváciu s povinnosťou platby. Po odoslaní objednávky, Vám príde objednávkový mail, ktorý je potrebné do 3 dní zaplatiť ak súhlasite z podmienkami máte istotu rezerváciu lode,ak nie automaticky sa Vaša objednavka ruší. A hor sa na vodu.

02.

AKO ZVYĆAJNE PREBIEHA SPLAV

Po našich skúsenostiach a odozve zákazníkov,sa snažíme každému vyjsť v ústrety a odporučiť čo najideálnejšie riešenie pre všetkých zákazníkov. V prípade JEDNODŇOVÝCH SPLAVOV odporúčame doviesť sa autom rovno na cieľ Vášho splavu t.j.zvyčajne Šálková alebo Banská Bystrica-Uhlisko.Ale máte možnosť prísť autom na štart a naspáť vezmeme šoférov. Nastúpite na vlak smer Brusno -Nemecká a dostavíte sa na základňu, ktorá je od žel.stanice v Brusne alebo v Nemeckej vzdialená cca 5 min pešo. Podľa výberu nástupu v Brusne alebo Nemeckej si prevezmete výstroj a čln, dostanete inštrukcie, občerstvíte sa a môžeme ísť na vodu. Po ukončení splavu zavoláte , že ste v cieli, a my sa budeme snažiť byť na mieste čo najskôr a týmto spôsobom ušetríte omnoho viac času a nemusíte čakať na odvoz, ale môžte rovno po uložení výstroje a člnov plný zážitkov ísť domov. ODCHODY VLAKOV z Banskej Bystrice 8.35, 10.35....zo Šálkovej 8.40, 10.41 Pri VIACDŇOVÝCH SPLAVOCH Vám odporúčame prísť autom na základňu, kde Vás vypravíme a po ukončení splavu prídeme po člny a zoberieme zo sebou aj šoférov, ktorý si potom prídu po zvyšných členov skupiny. Ale všetko je na dohode a prispôsobíme sa Vašim požiadavkám. Spolu naplánujeme čo najideálnejšie riešenie. Hlavná základňa je v Brusne pri moste pre peších a štart z Nemeckej je z kempu DRONTE. V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností, Vám radi poradíme z výberom trasy a člnov, buď formou kontaktného formulára alebo telefonicky na tel.čísle 0903 960 643

03.

ČO SI ZOBRAŤ SO SEBOU

Ak plánujete splavovanie s rodinou, priateľmi či ako teambuildingovú aktivitu, určite ste sa oblečte športovo a podľa počasia. Na nohy športovú obuv a NIE ŠLAPKY. Pri zahájení splavu dostanete vodotesné barely, do ktorých je potrebné zbaliť všetky veci, ako sú suché veci na prezlečenie prípadne mobily, fotoaparáty, atď. Treba rátať aj so zmenou počasia a preto nezbudnite na pršiplášť. Stan a spací vak, pokiaľ idete na viacdňový splav. Na rieke Hron sa neskryjete pred slnkom a otravným hmyzom, preto sú vhodné veci ako: čiapka, slnečné okuliare, opaľovací krém a repelent. Ak dôjde k vypadnutiu z raftu, nemusíte byť plavec. Správnou technikou je ležať na chrbte a čakať, kým vám kolega z člnu nepomože naspäť na loď.

04.

DÔLEŽITÉ !!!

Treba brať ohľad, že rafty sú nafukovacie a aby sa Vám splav zbytočne nepredražil, odporúčame pri prestávkach odložiť raft do najbližšieho tieňa alebo ho nechať priviazaný na vode, aby nepraskol alebo sa neodplavil bez Vás.

05.

EXTRA SLUŽBA + EXTRA PONUKA

Pre úplných začiatočníkov resp. vodákov, ktorý nemajú odvahu, ale veľkú chuť splaviť s nami Hron, ponúkame v spolupráci s firmou "HASTRMAN" aj profesionálneho vodáckeho inštruktora počas celého splavu s medzinárodnou licenciou IRF, ktorú má jeden z mála ak nie jediný na Hrone. Cena je spoplatňovaná 80€ na deň.

06.

KDE MÔŽEME PRENOCOVAŤ A KDE SA MÔŽEME NAJESŤ

Táborísk a kempov na rieke Hron je viac ako dosť, treba sa pozrieť na internete. Najesť sa dá v každom kempe. Hron preteká cez množstvo dedín a mestečiek, kde sa určite nájde aj obchod s potravinami alebo nejaká reštaurácia, ktoré Vám pri inštruktáži spomenieme a dáme odporúčania na dobré občerstvenie a oddych.

07.

AKO SPRÁVNE REZERVOVAŤ SPLAV

Splavy je možné objednať aj pol hodinu dopredu.